O tym jak przepełnione są serwisy z pierwszymi ciepłymi tygodniami wie każdy, kto po zimowym letargu miał problem z odpaleniem maszyny. Nie możemy mieć do nikogo pretensji – zimowy postój motocykla to ciężki okres nie tylko dla motocyklisty. Nie ma jednak co załamywać rąk. Przedsezonowy serwis motocykla możesz wykonać już dzisiaj.

Rozładowany akumulator, problemy z rozruchem po długim czasie od ostatniego odpalenia czy problemy z wkręcaniem się na obroty. Problemów z pierwszym odpaleniem motocykla w sezonie może być wiele, ale spokojnie – nie denerwujcie się. Najczęściej wystarczy kilka “kosmetycznych” zabiegów, a motocykl będzie chodził jak pszczółka. Wystarczy, że pozimowy rozruch motocykla zlecicie profesjonalistom.

Olej, akumulator, silnik i napęd. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Mamy oczywiście nadzieję, że Wasze motocykle zawsze będą palić od pierwszego i nie będziecie mieli z nimi większych problemów. Musimy jednakże wziąć pod uwagę, że niskie temperatury nie służą akumulatorom i najczęściej jeżeli nie zadbaliśmy odpowiednio o jego stan w trakcie zimy, to będziemy musieli skupić się na odpowiednim naładowaniu baterii lub jej wymianie (wszystko zależy od stanu akumulatora). Warto również zwrócić uwagę na datę ostatniej wymiany oleju w silniku. Jeśli nie jeździcie zbyt wiele, to i tak powinniście wymienić olej w silniku jeżeli od ostatniej wymiany minęło 12 miesięcy – tu przecież chodzi o zdrowie silnika!

Serwis motocykla Harley-Davidson Warszawa

Napęd, ciśnienie w oponach, stan bieżnika i inne elementy również powinny zostać skontrolowane przez profesjonalistów. Pamiętaj, że dobra opona (czytaj: maksymalnie 5-letnia z odpowiednim bieżnikiem) zapewni Ci zdecydowanie więcej przyczepności niż leciwa guma. Dodatkowo musimy pamiętać, że pierwsze dni sezonu bywają chimeryczne, jakość dróg nie powala, a to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo, a na tym nie warto oszczędzać.

Punktów, które moglibyśmy sprawdzić przed pierwszym uruchomieniem motocykla w sezonie jest wiele. Równie wiele jest zadań do wykonania przed wyjazdem na drogę (w tym sprawdzenie ważności przeglądu badania technicznego i ubezpieczenia OC). Nie warto ryzykować uszkodzenia motocykla i jazdy niesprawnym sprzętem. Warto zaufać profesjonalistom i zlecić im badanie ukochanego motocykla, tak aby służył on dzielnie i niezawodnie w trakcie całego sezonu. Największą jednak zaletą serwisu przed sezonem jest pewność, że zarówno Ty jak i Twój motocykl uczcicie pierwszy dzień wiosny na kołach!